Narodil jsem se v neděli 7. 7. 1980. To jsou tři sedmičky a moje máma proto tvrdí, že jsem šťastný člověk. Nebudu tu dlouze povídat o svém dětství, protože na něm není nic zajímavého. Nic výjimečného se v něm neudálo, aby mě to potom v dospělosti nějak ovlivnilo. Snad jen to, že už jako dítě jsem si pořád na něco hrál a to mi zůstalo. Například mi maminka vyprávěla, že když mi byl jeden rok, tak jsem odkoukal znělku z Večerníčka, přišel jsem k našim do ložnice a s papírem na hlavě jim předvedl "Dobrou noc". Jako prvňáček jsem pak dostal k vánocům dětskou promítačku pohádek a o čtyři roky mladšího brášku tím dlouze bavil. Chtěl jsem promítat ale i něco svého a  napadnul mě geniální nápad: na nepoužitý film do fotoaparátu jsem kružítkem vyryl vlastní obrázky a ty jsem potom mohl promítat na stěnu jako vlastní film.

 

  Když jsem byl dítě, tak jsme se hodně stěhovali. Já se narodil v Domažlicích, bráška v Českých Budějovicích, potom jsme bydleli v Jáchymově, pak v Kraselově u Strakonic, Krupce a nakonec v Duchově u Teplic. Tam jsem také dochodil základní školu. V této době jsem měl jednoho velkého koníčka, který určil i moje budoucí povolání a tou byla mikrobiologie. Otec totiž podnikal v cizině a já si odtamtud přivezl mikroskop. Byl jsem ohromen světem, který jsem dosud neznal a začal o tom i číst. Když jsem si potom měl zvolit moje budoucí povolání, volba byla jasná - zdravotní laborant (SZŠ-VZŠ, Palachovo 35, Ústí na Labem).
 

Střední škola byla něco jiného než základka, bavila mě víc. Hlavně praxi jsem měl nejraději, protože jsme pracovali s mikroskopem. V období studentského života jsem si pak našel i jiné koníčky a mikroskop už mě tolik nebral. Asi si teď myslíte, že to byl zájem o děvčata, ale nebyl, v tohle jsem byl asi nějak opožděný, ale časem jsem to pak nakonec dohnal :o)) Jednalo se o četbu sci-fi, vážnou hudbu a počítače. Všechny tyto koníčky mi zůstaly, i když už je neprožívám (mimo PC, na tom jsem často) tak intenzivně.

Po úspěšném zakončení střední školy maturitou, jsem hned šel v létě roku 1999 na vojnu. Tam jsem absolvoval kurz radarového operátora a byl převelen do bohem zapomenuté vesnice v Čechách, kde kolem dokola nebylo vůbec nic, jen naše radary. V té době byla vojna už jenom na rok a ten uběhl jako voda. Po vojně v létě 2000 jsem měl štěstí, sehnal jsem si totiž práci a tak si pracáku ani moc neužil. Byl jsem přijat jako zdravotní laborant na mikrobiologii v nemocnici v Teplicích a splnil si tak dětský sen. Po roce jsem sehnal pronájem v Teplicích a přestěhoval se tak z Duchcova do velkého města. V tomto období mého života jsem se zabýval zejména psychologií, přečetl jsem o tom dost knížek, chodil na přednášky "Poznej sám sebe" a pomohlo mi to se tak vnitřně najít. Po necelém roce nového bydlení, jsem byl pronajímatelem donucen byt náhle opustit, neboť ho chtěl prodat. Z bezvýchodné situace mě zachránil vlastní otec, který se odstěhoval do USA.  Poslal mi z Ameriky peníze a já si koupil byt. Rok na to jsem se seznámil s lidmi, kteří měli sen natočil amatérský film z prostředí počítačové hry Fallout. V té době jsem dělal kurz tvůrčího psaní se zaměřením na scenáristiku a nabídl jsem jim, že bych k tomu filmu napsal scénář. Nakonec to skončilo jen u námětu, neboť jsem z týmu odešel. Měl jsem totiž jiné představy o natočení filmu než jeho tvůrci, jejich pojetí mi připadalo nerealizovatelné a dětinské. Cítil jsem, že mám na to, abych natočil něco vlastního. Přihlásil jsem se tedy do Hereckého kurzu, sehnal tam herce, koupil digitální videokameru, napsal technický scénář a dal dohromady filmový štáb. Film se jmenoval Strach, jednalo se o amatérský horor a natáčeli jsme hlavně přes léto 2004. Točili jsme zejména na hřbitovech a ve filmu si zahrála i moje maminka.

V Teplicích jsme se v hereckém kurzu L. Čihákové seznámil s nadějnými herci, kteří založili divadelní soubor 4 pod peřinou. Zalíbil jsem se jim v na zkouškách hry Past na myši a dali mi roli ve hře 2v1. Od té doby jsem s nimi hrál jako hostující herec. Nečekaná lepší nabídka práce, možnost výhodného bydlení a výhledově více možností ale způsobily, že jsem se koncem července 2005 přestěhoval do Prahy. Herectví i můj filmový projekt tak v Teplicích skončil.

V srpnu jsem nastoupil do zaměstnání jako laborant na soukromé mikrobiologii v Praze. Od září do konce roku 2005 jsem studoval herecké techniky v Ateliéru herectví Václava Martince. Téhož roku jsem se i stal členem Divadla bez zábran a s ním jsem potom dvě sezóny učinkoval. Přes léto 2006 jsem se učil boxovací techniky ve fitness centru BBC pod vedením trenéra Rosti Osičky. Na podzim roku 2006 jsem se začal učit hře na klavír u pani Ratolístkové. Na jaře 2007 jsem udělal autoškolu skupiny B. Od podzimu 2007 do jara 2008 jsem absolvoval dva semestry kurzu anglického jazyka Callanovo metodou v jazykové škole EMPIRE. Co se týče toho mého klavíru, tak jeho studium jsem po třech letech ukončil, ale naučil jsem se hrát Baladu pro Adélku :)

Od dětství jsem se zajímal o hvězdy a astronomii, po přistěhování do Prahy jsem se stal členem astronomického spolku a dodnes jezdím pravidelně v létě s astronomy na dovolenou s dalekohledem.

Taktéž jsem byl od dětství fanatik do počítačů, konzolí a her. Moje první konzole byla Atari 2600 a první počítač 286ka z výkonem 8 MHz. Programoval jsem si na něm i hry v Basicu.
První PC hry které mě uchválily: King's Quest 1, Elite, Another World, Wolfenstein 3D... ;-)

Veškeré svoje koníčky a zkušenosti jsem spojil, když jsem začátkem léta roku 2016 uvedl na internetový svět svůj první YouTube kanál Little English Games, který byl určen pro zahraniční diváky. Moje omezené jazykové znalosti v angličtině mi nedávali moc prostoru k mluvení a proto jsem se zaměřil na hardwarové testovaní a grafické srovnávačky. Asi 14 dní po uvedení tohoto kanálu jsem založil český herní kanál Pařanský ráj. Uvědomil jsem si totiž, že tohle je to co chci opravdu dělat: předávat českým a slovenským divákům informace a poskytovat zábavu. 

Začátkem léta 2017 jsem se zúčastnil televizní reality show PROSTŘENO!  Rád vařím a chtěl jsem si zkusit, jestli na to mám. V reakci na tento pořad jsem založil třetí YouTube kanál ScopemanTV, kde se věnuji všem svým mimoherním koníčkům. Kanál je zaměřený převážně na vaření, kutilství, cestování a zábavu.

Více informací: www.facebook.com/LittleEnglishGames

                         www.facebook.com/Paransky.raj

                         www.facebook.com/ScopemanTV